Yatırımcı İlişkileri Yönetim Kuruluna Ait Özgeçmişler

Yönetim Kuruluna Ait Özgeçmişler

ADI SOYADI ERGÜN KAĞITÇIBAŞI (YÖNETİM KURULU BAŞKANI)
DOĞUM YERİ BURSA
DOĞUM TARİHİ 01 / 01 / 1934
ÖĞRENİM DURUMU  İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ – HUKUK

YÜRÜTTÜĞÜ GÖREVLER / AYRILMA NEDENLERİ

Bursa Çimento Fabrikası A.Ş., Çemtaş Çelik Makina A.Ş., Roda Liman A.Ş., Ares Çimento A.Ş., (Tasfiye Halinde) Tunçkül Çimento A.Ş. ve Bursa Beton A.Ş.’nde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

ŞİRKET VE ŞİRKETİN İLİŞKİLİ TARAFLARI İLE İLİŞKİSİNİN NİTELİĞİ VE ÖNEMLİLİK DÜZEYİ

Bursa Çimento Fabrikası A.Ş., Çemtaş Çelik Makina A.Ş., Roda Liman A.Ş., Ares Çimento A.Ş., (Tasfiye Halinde) Tunçkül Çimento A.Ş. ve Bursa Beton A.Ş.’nde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerine halen devam etmektedir.

ÖZGEÇMİŞ

Ergün KAĞITÇIBAŞI, 1934 Bursa doğumlu olup, evli ve bir çocuk babasıdır. 1959 yılında, İstanbul Üniversitesi, Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Bursa’nın “sanayi kenti” kimliğini kazanmasında aktif rol oynayan, Bursa iş dünyasının duayen isimlerindendir. Türkiye’deki Organize Sanayi’nin doğuşunda emekleri olan Ergün KAĞITÇIBAŞI, 33 yıllık Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreterliği görevi süresince Bursalı iş insanlarına ışık tutmuş, Bursa ekonomisini yönlendirmiş ve gelişiminde önderlik yapmıştır. Ergün KAĞITÇIBAŞI, İngiltere Fahri Konsolosluğu görevinde de bulunmuştur. Galatasaray Üniversitesi’nin Tübitak adına yapmış olduğu bir araştırmada 500 büyük sanayi kuruluşu arasından, başarılı yönetim ölçütleri itibariyle seçilen, 63 ekonomik elit arasında yer almıştır.
 


ADI SOYADI MUSTAFA CÜNEYT PEKMAN (YÖNETİM KURULU BAŞKAN VEKİLİ
DOĞUM YERİ İSTANBUL
DOĞUM TARİHİ 24 / 11 / 1932
ÖĞRENİM DURUMU  İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ – İKTİSAT

YÜRÜTTÜĞÜ GÖREVLER / AYRILMA NEDENLERİ

Çemtaş Çelik Makina A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmakta olup, Bupet Bursa Petrol Ürünleri A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesidir. 

ŞİRKET VE ŞİRKETİN İLİŞKİLİ TARAFLARI İLE İLİŞKİSİNİN NİTELİĞİ VE ÖNEMLİLİK DÜZEYİ

Çemtaş Çelik Makina A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili olup, Bupet Bursa Petrol Ürünleri A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

ÖZGEÇMİŞ

Mustafa Cüneyt PEKMAN; 1932 İstanbul doğumlu olup, evli ve iki çocuk sahibidir. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun olmuştur. 1958-1973 Yılları arasında Garanti Bankası Müdürlüğü görevini yapmış, bu görevden istifa ederek Çemtaş Çelik Makina A.Ş.’ye geçmiştir. Çemtaş Çelik Makina A.Ş.’de 1980 yılına kadar görev yaptıktan sonra emekliliğini isteyerek ayrılmıştır. Halen Çemtaş’ta Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmakta olup, ayrıca Bupet Bursa Petrol Ürünleri A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaya devam etmektedir. 


ADI SOYADI İSMAİL TARMAN (YÖNETİM KURULU ÜYESİ)
DOĞUM YERİ KAYSERİ
DOĞUM TARİHİ 1947
ÖĞRENİM DURUMU  ANKARA İKTİSADİ VE TİCARİ İLİMLER AKADEMİSİ

YÜRÜTTÜĞÜ GÖREVLER / AYRILMA NEDENLERİ

Atakule GYO A.Ş., Tarman Dış Ticaret A.Ş., Tarman Gayrimenkul A.Ş., İpekiş Mensucat T. A.Ş., Tarman Çimento A.Ş., MTM Gayrimenkul A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı, Tarman Tekstil A.Ş. ve Bursa Çimento Fabrikası A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Çemtaş Çelik Makina A.Ş., Roda Liman A.Ş., Bursa Beton A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olup, halen bu Şirketlerdeki görevlerine devam etmektedir. 

ŞİRKET VE ŞİRKETİN İLİŞKİLİ TARAFLARI İLE İLİŞKİSİNİN NİTELİĞİ VE ÖNEMLİLİK DÜZEYİ

Bursa Çimento Fabrikası A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Çemtaş Çelik Makina A.Ş., Roda Liman A.Ş. ve Bursa Beton A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

ÖZGEÇMİŞ

İsmail TARMAN 1947 Kayseri doğumludur. Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinden mezun olmuştur. 1946 Yılında tekstil işleri yapmak için kurulmuş olan Tarman Kardeşler Koll. Şti.’nde, lise ve üniversiteye giderken, çalışma hayatına başlamıştır. Atakule GYO A.Ş., Tarman Dış Ticaret A.Ş., Tarman Gayrimenkul A.Ş., İpekiş Mensucat T. A.Ş., Tarman Çimento A.Ş., MTM Gayrimenkul A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı, Tarman Tekstil A.Ş. ve Bursa Çimento Fabrikası A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Çemtaş Çelik Makina A.Ş., Roda Liman A.Ş., Bursa Beton A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olup, halen bu Şirketlerdeki görevlerine devam etmektedir. Son 15 yılda Türkiye’de vergi rekortmenleri sıralamasında ilk 50 arasında, son 15 yılda ilk 50 ve 20. sıralarda yer almıştır. Ülkenin geleceğinin iyi eğitilmiş insanların çokluğu ile doğru orantılı olduğunu düşünen bir ailenin mensubu olması itibarı ile kendisi ve ailesi 30’un üzerinde eğitim ve sağlık kurumları inşa etmiş ve bunların tamamını bedelsiz bağışlamıştır.


ADI SOYADI MEHMET CELAL GÖKÇEN (YÖNETİM KURULU ÜYESİ)
DOĞUM YERİ BURSA
DOĞUM TARİHİ  20 / 01 / 1959
ÖĞRENİM DURUMU  KARLSRUHE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

YÜRÜTTÜĞÜ GÖREVLER / AYRILMA NEDENLERİ

Bplas Bursa Plastik A.Ş., Bemsa A.Ş., B.E.R.K. Radyo TV A.Ş., Norm Çevre Tek. A.Ş., Stepin Tasarım A.Ş., Zeytursan A.Ş., Aquila Aviation Gmbh ve Bursa Uzay ve Havacılık Eğitim A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı, Bursa Çimento Fabrikası A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili, BPO B-Plas Plastic Omnium A.Ş., Çemtaş Çelik Makina A.Ş., Roda Liman A.Ş., Bemteks Tekstil Ltd. Şti., Buriş A.Ş., Gökçen San. Tic. Ltd. Şti., Bupet Bursa Petrol Ürünleri A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. 

ŞİRKET VE ŞİRKETİN İLİŞKİLİ TARAFLARI İLE İLİŞKİSİNİN NİTELİĞİ VE ÖNEMLİLİK DÜZEYİ

Bursa Çimento Fabrikası A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Çemtaş Çelik Makina A.Ş. ve Roda Liman A.Ş., Bupet Bursa Petrol Ürünleri A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.
 

ÖZGEÇMİŞ

Mehmet Celal GÖKÇEN; 1959, Bursa doğumlu olup, evli ve iki çocuk babasıdır. Karlsruhe Teknik Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Bplas Bursa Plastik A.Ş., Bemsa A.Ş., B.E.R.K. Radyo TV A.Ş., Norm Çevre Tek. A.Ş., Stepin Tasarım A.Ş., Zeytursan A.Ş., Aquila Aviation Gmbh ve Bursa Uzay ve Havacılık Eğitim A.Ş.’nde Yönetim Kurulu Başkanı, Bursa Çimento Fabrikası A.Ş.’nde Yönetim Kurulu Başkan Vekili, BPO B-Plas Plastic Omnium A.Ş., Çemtaş Çelik Makina A.Ş., Roda Liman A.Ş., Bemteks Tekstil Ltd. Şti., Buriş A.Ş., Gökçen San. Tic. Ltd. Şti., Bupet Bursa Petrol Ürünleri A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesidir. Tofaş, Toyota, Bureau Veritas gibi kuruluşlarda çeşitli alanlarda seminer ve kurslara katılan Mehmet Celal GÖKÇEN; İngilizce, Fransızca, Almanca ve İtalyanca dillerinin hepsine üst derecede vakıftır. Mehmet Celal GÖKÇEN 2011-2012 Bursa Rotary Kulübü Başkanlığını, 2012 yılında İtalyan Kültür Derneği Başkanlığını yapmıştır. 


ADI SOYADI HİDAYET NALAN TÜZEL (YÖNETİM KURULU ÜYESİ)
DOĞUM YERİ BURSA
DOĞUM TARİHİ 05 / 11 / 1978
ÖĞRENİM DURUMU  KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ
ÖZEL HUKUK ANABİLİM DALI YÜKSEK LİSANS

YÜRÜTTÜĞÜ GÖREVLER / AYRILMA NEDENLERİ

Bursa Çimento Fabrikası A.Ş., Çemtaş Çelik Makina A.Ş., Roda Liman A.Ş., Bursa Beton A.Ş.’nde Yönetim Kurulu Üyesi, (Tasfiye Halinde) Tunçkül Çimento A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi ve Tasfiye Kurulu Başkanı, Ares Çimento A.Ş. ve Bursa Agrega A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Türkiye Barolar Birliği Tahkim Merkezi, Merkez Hakemi Asil Üyesidir.

ŞİRKET VE ŞİRKETİN İLİŞKİLİ TARAFLARI İLE İLİŞKİSİNİN NİTELİĞİ VE ÖNEMLİLİK DÜZEYİ

Bursa Çimento Fabrikası A.Ş., Çemtaş Çelik Makina A.Ş., Roda Liman A.Ş., Bursa Beton A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi, (Tasfiye Halinde) Tunçkül Çimento A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi ve Tasfiye Kurulu Başkanı, Ares Çimento A.Ş. ve Bursa Agrega A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır.

ÖZGEÇMİŞ

Hidayet Nalân TÜZEL, 1978 Bursa doğumludur. 2000 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuş; Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Özel Hukuk Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Halen aynı üniversitede Doktora programına ve Bilgi Üniversitesi’nde MBA programına devam etmektedir. 2001 yılından bu yana Bursa Barosuna kayıtlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır. Halen Bursa Çimento Fabrikası A.Ş., Roda Liman A.Ş., Bursa Beton A.Ş., (Tasfiye Halinde) Tunçkül Çimento A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği ve Tasfiye Kurulu Başkanlığı ile Ares Çimento A.Ş. ve Bursa Agrega A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerine devam etmektedir. Ayrıca halen Türkiye Barolar Birliği Tahkim Merkezi Merkez Hakemi asil üyesi olup, 2014-2016 döneminde Bursa Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği de yapmıştır. 


ADI SOYADI  MUSTAFA TARMAN (YÖNETİM KURULU ÜYESİ)
DOĞUM YERİ  İSTANBUL
DOĞUM TARİHİ  1976
ÖĞRENİM DURUMU  ECKERD COLLEGE - İŞLETME

YÜRÜTTÜĞÜ GÖREVLER / AYRILMA NEDENLERİ

Atakule GYO A.Ş., İpekiş Mensucat T. A.Ş., Tarman Dış Ticaret A.Ş., Tarman Gayrimenkul A.Ş., MTM Gayrimenkul A.Ş., Roda Liman A.Ş Yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

ŞİRKET VE ŞİRKETİN İLİŞKİLİ TARAFLARI İLE İLİŞKİSİNİN NİTELİĞİ VE ÖNEMLİLİK DÜZEYİ

Çemtaş Çelik Makina A.Ş. ve Roda Liman A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

ÖZGEÇMİŞ

Mustafa TARMAN; 1976 yılında, İstanbul’da doğmuştur. İlk, Orta ve Lise öğrenimini İstanbul’da, Üniversite öğrenimini ise İşletme dalında ABD’de bulunan ECKERD COLLEGE’da tamamladı. Evli ve iki çocuk babasıdır.


ADI SOYADI  NECATİ GELMEZ (YÖNETİM KURULU ÜYESİ)
DOĞUM YERİ  BURSA
DOĞUM TARİHİ  28 / 12 / 1953
ÖĞRENİM DURUMU  ANKARA ÜNİVERSİTESİ - HUKUK FAKÜLTESİ
 ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ - İŞLETME (LİSANS VE YÜKSEK LİSANS)

YÜRÜTTÜĞÜ GÖREVLER / AYRILMA NEDENLERİ

Çemtaş Çelik Makina A.Ş.'de 1989-2012 yılları arası Denetleme Kurulu Üyesi ve Denetçi, 2012-20 Mart 2018 tarihleri arasında (6 yıllık azami sürenin dolması nedeniyle) Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi (Kurumsal Yönetim Komitesi Başkanı, Denetimden Sorumlu Komite Başkanı, Riskin Erken Saptanması Komitesi Başkanı), Kuştur Kuşadası Turizm Endüstrisi A.Ş.’de 2001-2005 Yılları arası Denetçi, 2006–2012 Denetleme Kurulu Üyesi, 2013 yılında Yönetim Kurulu Üyesi, Riskin Erken Tespiti ve Yönetimi Komitesi Başkanı, Bursa Beton A.Ş.'de 2011-2013 yılları arası Denetleme Kurulu Üyesi, 2013 yılından bu yana Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır. 

ŞİRKET VE ŞİRKETİN İLİŞKİLİ TARAFLARI İLE İLİŞKİSİNİN NİTELİĞİ VE ÖNEMLİLİK DÜZEYİ

Çemtaş Çelik Makina A.Ş. ve ana ortaklık Bursa Çimento Fabrikası A.Ş.'de % 0,1’in altında pay sahibidir. Çemtaş Çelik Makina A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi ve Bursa Beton A.Ş.'de Yönetim Kurulu Başkan vekili olarak görev yapmaktadır.

ÖZGEÇMİŞ

Necati GELMEZ; 1953 Bursa doğumlu olup, evli ve iki çocuk sahibidir. Bursa Ticaret Lisesi ve Bursa Erkek Lisesi mezunu olup, lisans eğitimini 1975 yılında (şimdiki adıyla) Uludağ Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümünde tamamlamıştır. Yedek Subay olarak yaptığı askerlik sonrası, Bursa Çimento Fabrikası A.Ş.'de muhasebe servisinde çalışırken, aynı zamanda Uludağ Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde yüksek lisans yapmıştır. Daha sonra aynı Şirket'te personel şefliği yaparken dışarıdan Ankara Hukuk Fakültesi'ni de bitirmiş ve avukatlık stajını müteakip 2000 yılına kadar "serbest avukat" olarak çalışmıştır. Necati GELMEZ, bundan sonraki çalışma yaşamını, kariyerine ve ilgi alanına daha uygun gördüğü, çoğunluğu halka açık ve ortağı olduğu şirketlerde, Yönetim Kurulu Üyesi ve Denetleme Kurulu Üyesi olarak sürdürmektedir. Halen, Çemtaş Çelik Makina A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyesi olup, ayrıca Kurumsal Yönetim Komitesi Üyesi, Riskin Erken Saptanması Komitesi Üyesidir. Kuştur Kuşadası Turizm Endüstrisi A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyesi ve Riskin Erken Tespiti ve Yönetimi Komitesi Başkanı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca, Bursa Beton A.Ş.'de Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır. 


ADI SOYADI  SELAHATTİN SERBEST (BAĞIMSIZ YÖNETİM KURULU ÜYESİ)
DOĞUM YERİ  ÜSKÜP
DOĞUM TARİHİ  01 / 07 / 1948
ÖĞRENİM DURUMU  ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ – METALURJİ MÜH.

YÜRÜTTÜĞÜ GÖREVLER / AYRILMA NEDENLERİ

Garanti Bankası’nda Uluslararası Bankacılık Uzmanı ve Etüt Planlama Org. Bölüm Müdürü, Uluslararası Endüstri ve Ticaret Bankası’nda Pazarlama Departman Müdürü, İktisat Bankası’nda Genel Müdür Yardımcısı ve İktisat Leasing’de Yönetim Kurulu Üyesi, Pamukbank’ta Genel Müdür Yardımcısı, Türk Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, Demirbank’ta Genel Müdür, 2002 yılında Cıncıllı Holding’de Genel Koordinatör, Alfa Menkul Değerler A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı - TPAO ve BOTAŞ’ta Yönetim Kurulu Finansman Danışmanı olarak görev almış olup, halen Çemtaş Çelik Makina A.Ş. (Bağımsız) Yönetim Kurulu Üyesidir. 

ŞİRKET VE ŞİRKETİN İLİŞKİLİ TARAFLARI İLE İLİŞKİSİNİN NİTELİĞİ VE ÖNEMLİLİK DÜZEYİ

Çemtaş Çelik Makina A.Ş. (Bağımsız) Yönetim Kurulu Üyesi olup, Şirketin ilişkili tarafları ile herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır. 

ÖZGEÇMİŞ

1948-Üsküp doğumlu olup, evli ve bir çocuk babasıdır. 1974 Yılında O.D.T.Ü. Metaluji Mühendisliğinden mezun olmuştur. 1978-1981 Yılları arasında Garanti Bankası’nda Uluslararası Bankacılık Uzmanı ve Etüt Planlama Org. Bölüm Müdürü, 1981-1984 yılları arasında Uluslararası Endüstri ve Ticaret Bankası’nda Pazarlama Departman Müdürü, 1984-1988 yılları arasında İktisat Bankası’nda Genel Müdür Yardımcısı ve İktisat Leasing’de Yönetim Kurulu Üyesi, 1989-1993 yılları arasında Pamukbank’ta Genel Müdür Yardımcısı, 1995-1998 yılları arasında Türk Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, 1993-1999 yılları arasında Demirbank’ta Genel Müdür, 2002 yılında Cıncıllı Holding’de Genel Koordinatör, 2002-2003 yılları arasında Alfa Menkul Değerler A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı, 2003-2006 yılları arasında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı - TPAO ve BOTAŞ’ta Yönetim Kurulu Finansman Danışmanı olarak görev almıştır. İstanbul Bilgi Üniversitesi, O.D.T.Ü., Kuzey Kıbrıs ve Özyeğin Üniversitelerinde dersler vermektedir.


ADI SOYADI  SALİM CAN KARAŞIKLI (BAĞIMSIZ YÖNETİM KURULU ÜYESİ)
DOĞUM YERİ  İZMİT
DOĞUM TARİHİ  01 / 07 / 1965
ÖĞRENİM DURUMU  BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ – İŞLETME

YÜRÜTTÜĞÜ GÖREVLER / AYRILMA NEDENLERİ

Toprak Leasing ve Toprak Faktoring şirketlerinin sırasıyla pazarlama müdürlüğü, krediler ve uluslararası ilişkilerden sorumlu genel müdür yardımcılığı, genel müdürlüğü ve yönetim kurulu başkanlığı görevlerini yerine getirmiştir. Toprak Sigorta ve Toprak Hayat Sigorta şirketlerinin de yönetim kurulu başkanlığı görevlerini yapmıştır. İlk ismi Toprak Yatırım Bankası olan, daha sonra C Bank adını alan ve son olarak ismi Bank Pozitif’e dönüştürülen bankanın genel müdürlüğü ve daha sonra iç kontrol ve risk yönetiminden sorumlu yönetim kurulu üyeliği görevlerini yapmıştır. Halen çeşitli şirketlerde finansal danışman, icra kurulu üyesi ve bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmakta olup, halen Çemtaş Çelik Makina A.Ş. (Bağımsız) Yönetim Kurulu Üyesidir. 

ŞİRKET VE ŞİRKETİN İLİŞKİLİ TARAFLARI İLE İLİŞKİSİNİN NİTELİĞİ VE ÖNEMLİLİK DÜZEYİ

Çemtaş Çelik Makina A.Ş.’de (Bağımsız) Yönetim Kurulu Üyesi olup, Şirketin ilişkili tarafları ile herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır. 

ÖZGEÇMİŞ

1965-İzmit doğumlu olup, 1989 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olmuştur. 1994 Yılına kadar çeşitli finansal kuruluşlarda (sigorta, faktoring ve leasing şirketleri) pazarlama ve krediler bölümlerinde görev yapmıştır. Karaşıklı, 1994 - 1999 yılları arasında Toprak Leasing ve Toprak Faktoring şirketlerinin sırasıyla pazarlama müdürlüğü, krediler ve uluslararası ilişkilerden sorumlu genel müdür yardımcılığı, genel müdürlüğü ve yönetim kurulu başkanlığı görevlerini yerine getirmiştir. Karaşıklı, aynı zamanda Toprak Sigorta ve Toprak Hayat Sigorta şirketlerinin de yönetim kurulu başkanlığı görevlerini yapmıştır. Karaşıklı, 1999 - 2006 yılları arasında ilk ismi Toprak Yatırım Bankası olan, daha sonra C Bank adını alan ve son olarak ismi Bank Pozitif’e dönüştürülen bankanın genel müdürlüğü ve daha sonra iç kontrol ve risk yönetiminden sorumlu yönetim kurulu üyeliği görevlerini yapmıştır. Can Karaşıklı halen çeşitli şirketlerde finansal danışman, icra kurulu üyesi ve bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Karaşıklı, aynı zamanda 2001 yılından beri İstanbul Bilgi Üniversitesi işletme yüksek lisans (MBA) programlarında Şirket Finansmanı ve Modern Finans Yöntemleri derslerini vermektedir.