Kalite Politikası

     ÇEMTAŞ yönetiminin kalite hedeflerine ve müşteri beklentilerine, paydaş, çalışan ve tedarilçi memnuniyetine  ulaşmak için uygulayacağı politikayı tarif eder. Bu politika yürürlükteki yasalar ile uyumludur. 

      Planlanan kaliteye uygunluk için önleyici yöntemlere başvurulacak ve "ilk çıkışta hatasız" malzeme üretimi için tüm personel motive edilecek.

     Her birey kendi yaptığı işin kalitesinden sorumlu olmalı ve bunu başarabilmesi için gerekli kolaylıklar kendisine sağlanmalıdır. Bununla beraber kalite söz konusu olduğunda, bireyin sorumluluğu sadece kendi işiyle sınırlı değildir.

     Güvenli ve zamanında teslimat ile üniform kalite konusunda iyi tanınmak.

     Şirketteki her çalışan, kendi görev tanımı dışında olsa bile kalite ile ilgili sapmaları derhal ilgilisine haber vermelidir.

     Sürekli iyileşmeye dönük olarak kalite sisteminde gerekli değişiklikleri yapmak.

ÇEVRE VE İŞ GÜVENLİĞİ POLİTİKASI

     Atık hurdadan vasıflı çelik üretimi yapmakta olan ÇEMTAŞ bünyesinde, çevre ve iş güvenliği yönünden oluşabilecek riskleri azaltmak için üst yönetimden başlayarak tüm çalışanlar gerekli önlemleri almaktadır.

      Çevre ve İş Güvenliği yönünden oluşabilecek riskler değerlendirilerek yüksek önem arz eden riskler için faaliyetler başlatılır.

      Doğal kaynakları korumak ve enerji tasarrufu gerçekleştirmek ilke edinilmiştir.

      Çevre ve iş güvenliği konusunda yasal ve diğer şartlara uymayı taahhüt etmektedir.

      Tedarikçilerinin ve taşeronlarının çevre ve iş güvenliğine karşı sorumlu kuruluşlar olmasını desteklemektedir.

      Personelinin, taşeronlarının ve ziyaretçilerinin sağlık ve güvenliğini sağlamak için gerekli önlemler alınmaktadır.

      Bünyesinde oluşan atıkların azaltılması ve çevre kirliliğinin önlenmesi ile ilgili çalışmalar yapılmaktadır.

      Gerçekleştirilecek yeni yatırımlarda çevre ve iş güvenliği riskleri göz önünde tutulmaktadır.

      Çalışanlarının ve taşeronlarının çevre ve iş güvenliği konularında bilinçlenmeleri için sürekli eğitimler verilmektedir.

      Çevre ve iş güvenliği ile ilgili yapılan çalışmalar izleyerek, performansın sürekli iyileştirilmesi için gerekli faaliyetlerin yürütülmesini taahhüt etmektedir.

 

BİLGİ GÜVENLİĞİ POLİTİKAMIZ

DENGE ÇUBUĞU, SÜREKLİ DÖKÜM KÜTÜĞÜ, ALAŞIMLI VE ALAŞIMSIZ YUVARLAK KARE VE LAMA KESİTLİ SICAK HADDELENMİŞ ÇELİK ÜRÜNLERİ İTHALAT, İHRACAT, TRANSİT, GÜMRÜKLEME GİBİ GÜMRÜK VE DIŞ TİCARET İŞLEMLERİNİ VE BU İŞLEMLERE İLİŞKİN, LOJİSTİK, DEPOLAMA, MUHASEBE, FİNANS VE BİLGİ İŞLEM FAALİYETLERİNİN ELEKTRONİK BİLGİ VARLIKLARI İLE BU VARLIKLARI KORUMAK AMACIYLA KULLANDIĞI BİLGİ GÜVENLİĞİ POLİTİKAMIZ DAHİLİNDE;

  • Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemimiz tüm faaliyetlerimizin ISO 27001:2013 standardına uygun yürütülmesini garanti altına alır
  • Kendinin ve paydaşlarının bilgi varlıklarına güvenli bir şekilde erişim sağlamayı,
  • Bilginin kullanılabilirliğini, bütünlüğünü ve gizliliğini korumayı,
  • Kendisinin ve paydaşlarının bilgi varlıkları üzerinde oluşabilecek riskleri değerlendirmeyi ve yönetmeyi,
  • Kurumun güvenilirliğini ve marka imajını korumayı,
  • Bilgi güvenliğinin ihlali durumunda gerekli görülen yaptırımları uygulamayı,
  • Tabi olduğu ulusal, uluslararası veya sektör el düzenlemelerden, yasal ve ilgili mevzuat gereklerini yerine getirmekten, anlaşmalardan doğan yükümlülüklerini karşılamaktan, iç ve dış paydaşlara yönelik kurumsal sorumluluklarından kaynaklanan bilgi güvenliği gereksinimlerini sağlamayı,
  • İş / Hizmet sürekliliğine bilgi güvenliği tehditlerinin etkisi azaltmayı ve işin sürekliliğini ve sürdürülebilirliğini sağlamayı,
  • Kurulan kontrol altyapısı ile bilgi güvenliği seviyesini korumayı ve iyileştirmeyi taahhüt eder.